KRISZ-nap Balazséron

2010. június 28., címkék: Határon túl, ifjúsági nap, kárpátaljai reformátusok (kre), kárpátaljai református ifjúsági szövetség (krisz)

Első alkalommal szervezett KRISZ-napot a Kárpátaljai Református Ifjúsági Szervezet.

Ti vagytok a jövő, ti vagytok a leendő gyülekezetek

2010. május 03., címkék: csomós józsef, Shirchadasj, Háttér, ifj csomós józsef, Miskolc, nevelőszülői hálózat, ifjúsági nap, tiszáninneni egyházkerület, miskolc, gilicze réka

„Kegyelem" címmel kerületi ifjúsági napot rendezett a Tiszáninneni Református Egyházkerület Miskolcon az Egyetem díszaulájában, május 2-án, melyen a Shirchadasj & Band zenekara adott koncertet.

"3 in 1" Királyhelmecen

2010. április 08., címkék: 3 in 1, Határon túl, királyhelmec, ifjúsági nap, szlovákiai reformátusok (szrke)

A idén már második alkalommal rendezték meg a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház zempléni egyházmegyéjében – Kisgéres után Királyhelmecen – a "3 in 1" elnevezésű rendezvényt a konfirmált fiatalok számára.

Közelebb került Kálvin a fiatalokhoz – ifjúsági találkozó Kecskeméten

2010. március 29., címkék: Háttér, kecskemét, kálvin jános, kókai géza, ifjúsági nap, drogmisszió

„Van itt valaki, aki ma reggel öt órakor kelt?” – szólt a kérdés a már legalább kétszáz főből álló református ifjakhoz a kecskeméti református templomban.  Néhány kéz a magasba lendült, mire Fodorné Ablonczy Margit, a Dunamelléki Egyházkerületi ifjúsági lelkésze megnyugtatta a szombaton is korán kelő csapatot, hogy Kálvin János egy napja is valahogy így indulhatott.

Transformerek

2010. március 27., címkék: Háttér, éden zenekar, ifj csomós józsef, vad zsigmond, ifjúsági nap, debreceni nagytemplom, ifjúsági misszió

Bumblebee, Camaro Z28-ként kezdi és Chevrolet Camarová válik. Ő az egyik alakváltó robot a Transformers című filmben. Pár másodperc kell számára és teljesen megújul. A hős robotokról, de még inkább a változásról szólt ifj.Csomós Józsefnek a Tiszáninneni Református Egyházkerület ifjúsági referensének előadása a debreceni ifjúsági találkozón. A Nagytemplomban háromszáz fiatal gyűlt össze az ország különböző pontjairól.

Március 30-án Firesz Fix FrissítŐ a kassai gimnazisták és iparisták kollégiumában

2010. március 26., címkék: kassa, Gyülekezeti hírek, ifjúsági nap, szlovákiai keresztyén egyház, firesz

A Firesz-Fix FrissítŐ címen az idén negyedik alkalommal szervezi meg a kollégiumi evangelizációs ifjúsági estéjét a kassai magyar gimnázium, valamint az ipari- és kereskedelmi szakközépiskola növendékei számára. Az alkalomra március 30-án, kedden 19.00 órai kezdéssel kerül sor a Jedliková utcai kollégium kistermében. A téma már a közelgő ünnepekre való felkészülést is jelzi: Húsvéti "Híd".

Jókán tartották meg a munkatársak és imaszolgálatosok tréning hétvégéjét

2010. március 26., címkék: diakónia, ima, Határon túl, ifjúsági nap, szlovákiai keresztyén egyház, firesz

A jókai Betlehem Missziós Központ adott otthont a Firesz Duna Menti Területi Egysége szervezésében a munkatársak és imaszolgálatosok tréning hétvégéjének. Az első alkalommal megszervezett ilyen jellegű hétvége főleg a csapatépítésre összpontosított.

Március 27-én FIRESZ-FIX ifjúsági nap Kőrösön

2010. március 24., címkék: kassa, Gyülekezeti hírek, ifjúsági nap, firesz

A Fiatal Reformátusok Szövetsége kelet- és közép-szlovákiai része, a Firesz-Fix FelemelŐ címmel ifjúsági napot szervez Kőrösön március 27-én a helyi kultúrházban. A délelőtt 10 órakor kezdődő találkozóra elsősorban Kassa és Rozsnyó vonzáskörzetéből várják a fiatalokat 13 éves kortól.

„Együtt több” – Közösség címmel ifjúsági találkozó március 27-én Komáromszentpéteren

2010. március 18., címkék: ifjúsági nap, komáromszentpéter, Gyülekezeti hírek, ökumenikus, firesz

„Amit hallottunk és láttunk, hirdetjük néktek, hogy néktek is közösségetek legyen velünk, és pedig a mi közösségünk az Atyával és az ő Fiával, a Jézus Krisztussal” (1Jn 1,3) – ezzel az igerésszel hívogatja a fiatalokat a Firesz Duna Menti Területi Egysége Komáromszentpéterre, a helyi baptista gyülekezet közösségi házába.

"Post tenebras lux" – Sötétség után fény

2010. március 16., címkék: genf, kálvin jános, ifjúsági nap, Hírek, kecskemét

Genf városának jelmondata volt ez, és ezzel a mondattal indították útjára a Kecskeméti Ifjúsági Találkozó szervezését, amely március 27. -én, "Virágszombaton" lesz.

"Benne van az ének feldobó ereje, az Ige édes íze, az imádság lelki egészséget megőrző minden tulajdonsága" – 3 in 1 Királyhelmecen

2010. március 15., címkék: szlovákiai keresztyén egyház, ifjúsági nap, királyhelmec, Határon túl

A idén már második alkalommal rendezik meg a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház zempléni egyházmegyéjében – ezúttal Királyhelmecen – a "3 in 1" elnevezésű rendezvényt a konfirmált fiatalok számára.

A megtérés és az örök élet volt a témája a nagysallói Firesz-találkozónak

2010. március 11., címkék: Határon túl, nagysalló, ifjúsági nap, szlovákiai keresztyén egyház, firesz

„Segítség!!! Megtértem?!” - Örök élet - ezzel a címmel szervezte meg a Fiatal Reformátusok Szövetsége Duna Menti Területi Egysége a barsi egyházmegyével karöltve a Nagysallón megrendezett ifjúsági találkozóját.

Segíts megszervezni Kálvin egy napját

2010. január 11., címkék: 2010, ifjúsági nap, önkéntes, Hírek

Önkénteseket keresnek a Budapesti Ifjúsági Napra. Az alkalom február 13-án szombaton lesz.